A-Tech Fuarı’na yeni kurulan Borled ile birlikte 5 fabrikasının ürünleriyle katılan Borsan, büyük ilgi gördü.

Borsan Grup, 33 yıllık sanayi tecrübesini “Borled” markasıyla yerli üretim aydınlatma ürünlerine taşıdı ve ürünler Ankara’da düzenlenen akıllı bina teknolojileri ve elektrik sektörü üreticilerinin katıldığı A-Tech Fuarı’nda, Türkiye’deki bayileri ve kurumsal müşterileriyle buluştu.

75 ÜLKEDE ARAŞTIRMA

Fuarda gördükleri ilgiden memnun olduklarını belirten Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Borled’in 15 bin metrekarelik yeni fabrikada üretime başlandığını ve 1 yıllık çalışmayla sadece Türkiye’de değil, dünyada 75 farklı ülkede pazarları araştırarak yoğun talep gören ve kalite seviyesi yüksek ürün çeşitliliğinin belirlendiğini belirterek, “Mevcut üretimlerde yenilikler yapılmasının yanı sıra LED teknolojisiyle üretilen armatürler hazırlandı. LED ürünlerinin Türkiye’deki üretimine Kasım 2017’de başlayan Borled, sektörde bu ürün grubuna 3 yıl üretici garantisi veren ilk şirket oldu. Aralık ayında Türkiye’de ve ihracat yaptığımız 75 ülkede ürünlerimizin aynı anda satışına başlayacak” dedi.

5 FABRİKANIN ÜRÜNLERİ FUARDA

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, akıllı bina teknolojileri ve elektrik sektörünün üretici, dağıtıcı ve kullanıcılarını biraraya getirmesi nedeniyle A-Tech 2017 Fuarı’nı önemsediklerini ve üretim yapan Borsan Elektrik, Borsan Kablo, Borsan Yılka Kablo, Borpanel ve Borled’le birlikte 5 fabrikanın ürünleriyle fuarda yer aldıklarını ifade etti.

Ölmez, ilk kez Borled markasıyla görücüye çıktıklarını ve LED ürün grubunun fuardaki en büyük heyecanları olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Ekonomi Bakanlığımızın Temmuz 2017’de yayımladığı genelge ile ithalatta, özellikle Uzakdoğu menşeli ürünlerde, TSE üzerinden denetim ve kontrolleri ciddi bir şekilde artırması sektör ve yerli üretici açısından çok olumlu bir gelişmeydi. İthal ürünlerin artık sıkı denetimden geçirilmesi ve bitmiş ürünlerin ithalatında uygulanan ilave vergi, bizim gibi yerli üreticileri motive etti. Bu motivasyon ile zaten hedefimiz olan yerli LED ürün imalatı planlamamızı hızlandırdık. Yoğun çalışarak planlarımızın kısa zamanda hayata geçmesini sağlayan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Borled markası altında üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerin sağlayacağı tasarrufla Türkiye’nin verimli doğal kaynak kullanımı yaklaşımına önemli katkı sağlamayı hedefliyoruz.”

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜK

A-Tech Fuarı’nda, Borsan Grup ürünlerinin gördüğü ilgiden memnun olduklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, 33 yıllık sanayi tecrübelerini yeni atılımlarla taçlandırarak, istihdama ve ülke ekonomisine katkı vermeyi sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.