Üniversite öğrencilerinin iş hayatına atılmada yaşadıkları sorunların çözümü niteliğindeki, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez’in 6 yıl önce önerdiği ve OMÜ ile birlikte uyguladığı ‘3K Projesi’ önerisi, YÖK tarafından kabul edilerek, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Üniversite öğrencilerinin okulunu bitirdikten sonra iş hayatına hazır halde olması için Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez‘in 6 yıl önce önerip, OMÜ ile birlikte başlattığı “3K Projesi”, Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından kabul edilerek Resmi Gazete’nin 2547 sayılı sayısında yayımlandı. Ölmez, müjdeli haberi Haberaks TV’nin OMÜ-Samsun TSO işbirliğiyle gerçekleştirdiği “İş’te Samsun” adlı programda, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran’dan öğrendi.

TARİFSİZ MUTLULUK

3 K Projesi uygulanmasında OMÜ’nün de büyük katkısı olduğunu kaydedenBorsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, “YÖK’ün bu kararından ülkem ve şehrim adına tarifsiz bir mutluluk duyuyorum” dedi.

OKUL PRESTİJ KAZANACAK

Öğrencilerin eğitimlerini alırken mesleği ile ilgili son yılın tamamını pratik yaparak geçirmesi gerektiğini vurgulayan Ölmez, “Son yıllar dersler azaltılarak veya sıkıştırılarak, öğrenci kendi seçtiği işletmede tecrübe edinirse sıkıntıların bir çoğunu aşmış olacağız. Okul bu şekilde prestij kazanacak, sanayici ise kolaylıkla yetişmiş beyin gücüne ulaşacak. Öğrenciler de hem öğrenecek hem de para kazanacak. Birçok bölümün alanı, Samsun’da mevcut. Biz Borsan Grup olarak, bu öğrencileri hayata hazırlamaya talibiz. YÖK’ün projeye onay vermesiyle; üniversite, şirketler ve öğrencilerin bu ortak kazancı aynı zamanda ülkenin de kazancı olacaktır” diye konuştu.