Türkiye’nin önde gelen yerli sermayeli sanayi kuruluşu Borsan Grup, akıllı bina sistemleri ve elektrik sistemleri alanında ülkemizin en önemli sektörel buluşması olarak kabul edilen A-Tech 2018 fuarında, Kablo ve LED Aydınlatma markaları Borsan Kablo ve Borled ile alanında güçlü bir kurumsal varlık sergiliyor.

Türk sanayisinin yerli sermayeli öncü kuruluşu Borsan, T.C. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı desteğinde gerçekleşen A-Tech 2018 Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı’nda güçlü bir kurumsal varlık sergileyecek.

22 – 25 Kasım tarihleri arasında, Ankara’da Congresium Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek A-Tech Fuar’ı, uzman isimlerin gerçekleştireceği konuşma ve sunumlarla, akıllı bina teknolojileri ve elektrik sistemleri alanındaki en önemli sektörel zirve olarak gösteriliyor. TOKİ tarafından proje aşamasından bu yana desteklenen A-Tech Fuar’ı, sektörel STK’lar ve yayınlardan büyük destek görülüyor ve endüstride yakından takip ediliyor.

Bu önemli sektörel buluşmada yerini alacak olan Borsan Grup, fuarda Borsan Kablo markası ile ürettiği bakır, alüminyum ve özel tasarım kablo ürünlerini sergileyecek. Fuarda ayrıca, yine Borsan bünyesinde Borled markası ile sunulan LED aydınlatma ürünleri de beğeniye sunulacak. Borled, aydınlatma ve LED ürünleriyle, “Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı” kapsamında yüzde 10 indirim uygulamasına katılan markalar arasında yer alıyor.

Borsan’ın, ülkemiz ekonomisi açısından önem taşıyan katma değerli ürünlerle, rekabetçi gücünü daha da ileriye taşımayı hedeflediğini dile getiren Borsan Grup CEO’su Mehmet Arbek Akay, “A-Tech gerek ticaret, gerekse bilgi paylaşımı açısından çok önemli bir platform olma özelliği taşıyor. Bu önemli etkinlikte, sektörümüzde yer alan pek çok kurumun en üst düzey karar vericileri ile bir araya gelme fırsatımız olacak. Öte yandan uzman isimlerin ve akademisyenlerin gerçekleştireceği sunumlar, endüstrinin bugün geldiği nokta ve gelecekte alacağı yön açısından önemli bir paylaşım olanağı sunacak. A-Tech 2018’in Borsan’ın iş hedeflerine önemli katkı yapacağına yürekten inanıyorum” dedi.